overlay

Altın Bebek Dostu İl Ödülü

Bakanlığımızca 1991 yılından bugüne UNICEF işbirliğinde temel amacı Emzirmenin Korunması Özendirilmesi ve Desteklenmesi olan “ Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları sürdürülmektedir.

İlimiz program çerçevesinde 2005 yılında Bebek Dostu İl ve 2011 yılında Altın Bebek Dostu İl olarak program kapsamında yoğun çalışma yürütmüştür. İlimizde devam eden çalışmalar kapsamında 2018 yılında toplamda 40 Aile Hekimliği, 3 Kamu Devlet Hastanesi, 3 Entegre Hastanemiz “ Altın Bebek Dostu “ unvanına dahildir.

Müdürlüğümüz tarafından yılda 1 kez olmak sureti ile Altın Bebek Dostu unvanı almış kuruluşların kalitesinin ve verimliğinin arttırılması amacıyla ilgili birimlerin denetimi ve sürekliliği kontrol edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara’ ya davet edilerek 05/10/2018 tarihinde Müdürlüğümüz adına Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Cemalettin ATALAY’ a Altın Bebek Dostu İl ödülünü vermiş olup, Altın Bebek Dostu İl Ödülü İl Sağlık Müdürü Dr. Engin PEHLİVAN’ a teslim edilmiştir. İlimizde Altın Bebek Dostu İl unvanına yakışır şekilde çalışmalarımız artarak devam etmektedir. 2011 yılından bu yana programı başarılı ile sürdürebilirliğin de emeği geçen tüm sağlık personeline teşekkür ederiz.