overlay

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

8martdünyakadıngünü1.jpg
Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür.
   Toplumun temeli aileye, ailenin temeli ise kadınların varlığına bağlıdır. Bütün fedakarlığı ile ailenin temel taşı olan kadınlarımız, huzurlu,  mutlu ve geleceğinden emin fertler yetiştirmek için olağan üstü gayret göstermektedir. Dolayısıyla kadının olmadığı ya da ihmal edildiği toplumların sağlıklı olması ve gelişme göstermesi mümkün değildir.
   Bizler; tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Tarihin her döneminde Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olan kadın, aile kurumunun temel taşı, değerlerin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu rolünü üstlenerek, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olmuştur.
   Bu duygu ve düşüncelerle tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
                                                                                                                              Dr. Engin PEHLİVAN
                                                                                                                                İl Sağlık Müdürü