overlay

KKKA Eğitimleri İçin Sahadayız

İlimizde endemik olarak görülen KKKA hastalığına karşı halkımızın bilinç düzeyini artırmak için her yıl olduğu gibi bu yılda eğitim çalışmaları yapılıyor. TSM çalışanları tarafından toplu halk eğitimleri, sağlık personeli eğitimleri, din görevlisi-muhtar eğitimleri, okul eğitimleri şeklinde çeşitli faaliyetler yürütülmektedir.

     25/04/2018 tarihinde Kelkit Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Ünlüpınar Beldesinde  yerel ve ulusal basın temsilcilerinin katılımıyla eğitim programı gerçekleştirildi. Kelkit Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Salih Birkan ARI  belde merkezinde bulunan bir kahvehanede toplanan ve aralarında Belediye Başkanı Aziz NAS’ ın da bulunduğu vatandaşlara hastalığın bulaşma yolları, belirtileri, alınması gereken önlemler konusunda bilgiler verdi. Daha çok karşılıklı soru-cevap şeklinde   gerçekleşen eğitime ilginin yoğun olduğu gözlendi..

      Ayrıca; TSM Başkanı Dr. S.Birkan ARI  medya temsilcilerinin sorularını cevapladı. ARI yaptığı  konuşmada KKKA hastalığının İlimiz için önemini yitirmeyen bir  halk sağlığı sorunu olduğunu söyleyerek vatandaşlarımızın yapılan uyarıları dikkate alması konusunda uyarıda bulunuldu.
20180425_100148.jpg
20180425_100647.jpg
20180425_103650.jpg